KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13903138
nr 1390 3138
Gunnar Ruda
(1887-1948), Sverige
Oljemålning, Gunnar Ruda (1887-1948), Signerad. Olja på pannå, 36x40, yttermått inklusive ram: 43x48 cm
Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 april 2021
kl 19:10:11
450 kr
450 kr
500 kr